فیلتر گاز خشک

فیلتر گاز خشک :

 

جریان گاز ورودی به ایستگاه ها معمولاً شامل مواد ناخالص مایع و جامد است که این ذرات گاهی اوقات می توانند باعث ایجاد مشکلات جدی در طول فرایند پالایش تا مصرف گاز شوند ، فیلتر سپریتور ها برای زدودن ناخالصی هایی مثل گردوغبار ، ذرات آب و …… از گاز طراحی و ساخته می شوند .

فیلتر سپراتور ها در دو نوع عمودی و افقی طراحی می شوند . مخزن فیلتر از دو قسمت تشکیل شده است ، قسمت اول که ورودی گاز است و شامل المنت هایی است که قابلیت تعویض شدن دارند و در ورودی روی یک تکیه گاه یا اصطلاحاً سایورت نصب می شوند و قسمت دوم فیلتر که توسط یک صفحه نگهدارنده از قسمت اول جدا می شود .

بخش دوم دستگاه شامل پره هایی است که با ایجاد اختلال در جریان ، باعث زدودن رطوبط گاز می شود و سپس گاز خروجی که خالص از زرات جامد و رطوبط است به بخش های دیگر ایستگاه منطقل می شود . برای هر دو بخش دستگاه ، مخزن کوچکی جهت جمع کردن ناخالصی ها تعبیه شده است که در زیر فیلتر قرار می گیرد .

گاز به محفظه اول یعنی قسمتی که اتمنت ها در آن قرار دارد وارد می شود و مواد جامد با حجم بالای ۱۰ میکرون و رطوبت موجود از آن جدا می گردد . مواد جامد و رطوبت در پایین مخزن جمع می شوند و از آنجا به مخزن جمع کننده که جهت جمع کردن ناخالصی ها است انتقال یافته و از شیر های خروجی خارج می شوند .

به دلیل خاصیت المنت های فایبر گلاس ، تمامی ذرات ناخالص جامد از گاز جدا می شوند اما رطوبت که توسط المنت ها جذب نمی شود به بدنه باقی می ماند و به قطرات بزرگ تری تبدیل و سپس در اثر جاذبه و اصطکاک به مخزن جمع کننده جریان یافته و تخلیه می گردند .

 

مطالب مشابه

ری لیف ولو

ری لیف ولو(ازنظرساختاری شبیه رگولاتوراست ولی دقیقا متضادباآن عمل می...

شیر برقی

شیر برقی با مکانیزم غیر مستقیم (پایلوت)

شیر برقی با مکانیزم غیر مستقیم (پایلوت) Indirect Acting of...

Directindustry

فلومتر(flow meter)

فلو متر یا دبی سنج وسیله ایست که حجم مواد...

تنظیمات قالب

Please implement YA_Options_color::getCpanelHtml()